Webshop

Kontakt

Vi på East Import vill gärna komma i kontakt med dig som kund. Vi tar emot kunder i något av våra två showroom eller på någon mässa.

 

HÖÖR

Huvudkontor, showroom 
och lager

East Import AB
Bruksvägen 6
243 35 Höör

TEL. VÄXEL: 0413-55 41 00
E-POST: info@eastimport.se

KUNGENS KURVA

Showroom

East Import AB
Diagonalvägen 2
141 06 Kungens Kurva

TEL: 08-740 60 16

 

 

Försäljning

Charina Lindskog
Kundtjänst/Administratör

0413-55 41 28
charina.kellerman@eastimport.se

Rolf Carlsson
Säljare Norrland

0413-55 41 25
rolf.carlsson@eastimport.se

Magnus Gustafsson
Säljare Syd/Väst

0413-55 41 12
magnus.gustafsson@eastimport.se

Frank Malmqvist
Säljare Öst

0413-40 00 01
frank.malmqvist@eastimport.se 

Linda Willhag
Säljare

0413-55 41 07
linda.willhag@eastimport.se

Henrik Jonsson
Säljare

0413-55 41 24
henrik.jonsson@eastimport.se

Carina Laghammar
Säljare Showroom Kungens Kurva

08-740 60 16
carina.laghammar@eastimport.se

 

Inköp/Sortiment

Petra Ingenius
Produktutvecklare

0413-55 41 08
petra.ingenius@eastimport.se

Ylva Olsson
Inköp support

0413-55 41 02
ylva.olsson@eastimport.se

Carl-Magnus Bengtzen
Inköpare/Trading

0413-55 41 06 
carlmagnus.bengtzen@eastimport.se

Jonas Andersson
Inköp & Sortimentschef och ägare

0413-55 41 04
jonas.andersson@eastimport.se

Sara Holmström
Produktutvecklare

0413-40 00 02
sara.holmstrom@eastimport.se

 

Ekonomi

Cornelia Johansson
Ekonomiassistent/ Foto

0413-55 41 18
cornelia.johansson@eastimport.se

Maria Lundstedt
Ekonomichef, IT, HR

0413-55 41 03
maria.lundstedt@eastimport.se

 

Lager

Anders Lindskog
Lagerchef

0413-55 41 01 
anders.lindskog@eastimport.se

 

Showroom Höör och Stockholm

Emma Riesbeck
Kreatör showroom

0413-55 41 11
emma.riesbeck@eastimport.se

 

Ledning

Mikael Otterberg
VD och ägare

0413-55 41 05 
mikael.otterberg@eastimport.se

* Obligatoriska fält

Webshop